ابداع روشی برای چاپ سه بعدی قلب انسان

خانه تبلیغات آفتابگردان : محققان روشی را برای چاپ سه بعدی بافت‌ها و ارگان‌های مصنوعی بدن انسان طراحی کرده اند که می‌تواند به بیمارانی که در فهرست انتظار پیوند اعضاء قرار دارند، کمک کند.خانه تبلیغات آفتابگردان : محققان روشی را برای چاپ سه بعدی بافت‌ها و ارگان‌های مصنوعی بدن انسان طراحی کرده اند که می‌تواند به بیمارانی که در فهرست انتظار پیوند اعضاء قرار دارند، کمک کند.
از پایگاه اینترنتی پلاس هدلاینز (pulseheadlines)، سال‌هاست که چاپگرهای سه بعدی برای چاپ اشیاء سخت مورد استفاده قرار می‌گیرند، به این صورت که با استفاده از این چاپگرها لایه‌هایی از پلاستیک و یا فلز به آرامی‌اشیاء را می‌سازند. محققان در عین حال برای چاپ بافت‌های نرم مانند اعضای بدن مشکل دارند زیرا موادی که برای چاپ آنها استفاده می‌شود نمی‌توانند وزن این اعضاء را تحمل کنند. اما گروهی از محققان دانشگاه کارنگی ملون، با استفاده از یک چاپگر سه بعدی عادی ارزان موفق شدند که بافت نرم چاپ کنند، به این ترتیب که بافت نرم را در داخل نوعی ژل که به طرز خاصی طراحی شده بود، چاپ کردند. به گفته محققان، چالشی که در رابطه با مواد ژله مانند مخصوص چاپ بافت‌های نرم وجود دارد، این است که بافت‌ها و یا اندام‌های نرم پس از چاپ شدن با این مواد، همچون ژله خوراکی بر اثر وزن خود خراب می‌شوند. محققان برای حل این مشکل، روشی را ابداع کرده اند که با استفاده از آن، مواد نرم در داخل حمامی‌از مواد پشتیبان حاوی ژلاتین چاپ می‌شوند.
محققان یک روش چاپ به نام FRESH ابداع کردند که با یک ظرف حاوی ژل پشتبان آغاز می‌شود؛ سپس چاپگر مجهز به یک سوزن مواد ژله ای دیگری را به درون این ژل پشتیبان، بر اساس الگوهای طراحی شده به کمک رایانه، تزریق می‌کند.
زمانی که این ساختار کامل شود، ژل پشتیبان را ذوب می‌کنند و تنها جسم نرم چاپ شده، باقی می‌ماند.
محققان در آزمایش‌های خود توانستند فمور، شاخه عروق کرونر، قلب جنینی و مغز انسان را با استفاده از این روش تولید کردند.
این روش همچنین به محققان امکان می‌دهد که هنگام چاپ یک ژل در داخل ژل دیگر وضعیت ماده نرم را در حین چاپ، لایه به لایه، به دقت بررسی کنند.
محققان با استفاده از اطلاعات تصویربرداری پزشکی، از روش جدید خود به نام FRESH برای چاپ ساختارهای آناتومیک استفاده کردند